Beszélő lovak: A Cheltenham őszi találkozója középpontjában az ugrás áll

Az biztos az, hogy a szereplők listáján nagyszerű nemzeti győztes lesz, mivel a Tiger Roll, aki áprilisban egy gyorsan csökkenő fej mellett tartotta az Aintree-t, visszatér a harmadik Cheltenham Fesztivál sikerének helyszínére. a Cross-Country nyolc hónappal ezelőtt. Ami a jelenlegi szezonot illeti, valószínűleg a péntek kezdő eseményei közül kettő bizonyítja a legjelentősebb tényezőt. Találkozó lovak: Jerry McGrath a BetVictor Arany Kupán való tévedésről bővebben

The Steel Lemez & amp; A szakaszok a Novice Chase egy kis bevezetést igénylő verseny, mivel ez a sport egyik leghosszabb ideig tartó szponzora, emlékeztetve a versenyzőket, hova kell menniük, ha 30 évre szükségük van gerendára.Ugyancsak kiemelte a legelső osztályú jövőbeli győzteseket az egész idő alatt, egészen a híres felújításhoz, 1989 januárjában, amikor a Waterloo Boy felvette a darabokat, miután a Bükk út végül esett. Pár hónappal később a fesztivál találkozóján egy órával később a Waterloo Boy vette át az Arkle Trophy-t, és a Bükk út vezette a Bajnok akadályt.

A verseny az utóbbi szezonokban is tekercses volt: az elmúlt hét győztes közül négy – Taquin Du Seuil, Finian Oscar, Dynaste és Grands Crus – az első évfolyamon üldözteti a szezonot, és a legutóbbi megújítás hét erős mezője nagyon kedvezőnek tűnik.Nicky Hendersonnak két élő versenyzője van Jenkins-ben és Mr Whipped-ben, akiket mindkettő a közepes és a legmagasabb 140s fokozatokra osztályozott, míg Jerrysback, amely 2016-ban és 2017-ben kétszer nyerte el az akadályokat, egy 633 napos távollétről visszatér veretlen emberrel. rögzítse a védekezés ugrásait.

A White Moon ugyanakkor vitathatatlanul a legérdekesebb futó a pályán, mivel először tér vissza a pályára, miután majdnem egy évvel ezelőtt Sandownban a második fokozatú akadályt hét közül utolsóként végezték el. Két indul veretlenül vezetett oda, és láthatóan a Colin Tizzard istállójában rejlik a tavasz egyik legnagyobb reménye.Előadása egyben az egyik korai jele annak is, hogy az udvar szisztematikus formájú futásba lépett, és nem meglepő, ha látni akarja, hogy a kerítés fölött teljesíti a potenciálját.

Ez azonban a fesztivál egyik legjobb nem osztályos versenyének ígérete márciusban, és egy nehéz verseny először nyerni. Ennek eredményeként Nigel Twiston-Davies grófja Meribel (2,25) bizonyulhatott abban, hogy 5-1 körüli értéket kínál a versenyen, amikor megpróbálja követni a Carlisle-i kerítésen átadott debütáló győzelmét.

Meribel gróf sokkal elfoglaltabb volt az akadályoktól, mint az ellenfelek legtöbbje, és hat kezdőszámra volt szüksége, hogy rögzítsék első sikereit, mielőtt tavaly tavasszal kicsit rövidebbé váltak volna a osztályos társaságban. Aligha tudott volna jobb indulást végrehajtani a üldözésben, mivel tizenkét ellenfelét nagy súly alatt és jó időben uralta.Ha a Cheltenham körüli kerítés pontosan olyan pontos, mint Carlislenél, akkor nyomást gyakorol ellenfeleire, hogy megfeleljen vele, és nagyon nehéznek bizonyulhat, hogy átadja.

A 2. fokozatú kezdő akadálya a végén Néhány nagyon hasznos lov az elmúlt években is nyert, bár néhányuk, köztük a Coneygree, a 2015. évi Arany Kupa győztese, csak akkor érték el csúcspontjukat, amíg üldöztek.

Hiányzik a potenciál a kilenc versenyző területén, de Darlac (3,35) az egyik legexponáltabb gátló a sorozatban, és nagyon erős volt a piacon, amikor a fa területén debütált. a Fontwell-ben októberben. Az egyedüli lökhárítóban végzett előző rajtja során csak hetedik lett, de a pénz jól tájékozott volt, és 16 hosszúságot teljesített a második helyezetttől.A mai verseny elkerülhetetlenül sokkal erősebb, de Darlac izgalmas kilátás, ezért elég jónak kell lennie ahhoz, hogy utána lépjen.

A Tiger Roll többé nem versenyezhet az időformája alapján – ez annak jele, hogy a cég fogyatékosai szerint a ló nem teljesen megbízható – és ez nagyon tisztességesnek tűnik, figyelembe véve a karrierleírást, amelyet most összehasonlítanak néhány a leges legjobb. Mindig úgy tűnt, hogy inkább ló a tavasz számára, és a sífutó pálya akadályozása különféle kihívás, mint a fesztiválon vett körülmények.

Gordon Elliott futójának legalább 7 fontot kell adnia ellenfeleinek, köztük néhány szakembert is ezen a szokatlan körön keresztül a Bless The Wings és a Josies Orders oldalán.Az árakon azonban érdemes lehet esélyt venni Charlie Longsdon Midnight Shotjára (3.00) körülbelül 10-1 körül, miután javult az októberi Carlisle-verseny, és Phil Dostal (1,15), aki kiemelkedően jól utazott, amikor második lett Uttoxeter utoljára, szintén korábban fog menni a kártyán. Rövid útmutató a lóversenyhez: november 16., péntek, Show Hide